Mazbatasını alan Erdal Beşikçioğlu’ndan +16’lık tiyatro! Yönetmeliği böyle çiğnedi

  • Haber7

Yerel seçimlerde Etimesgut Belediye Başkanı seçilen oyuncu Erdal Beşikçioğlu, mazbatasını aldıktan sonra ilk kez tiyatro sahnesine çıktı.

CİNSELLİK, LGBT, KÜFÜR, ALKOL, İNTİHAR…

Cinsellik alkol, intihar ve küfürün bulunduğu ‘Acting’ adlı tiyatro oyununda, LGBT’ye atıfta bulunulurken ranzanın alt tarafına çekilen perde arkasında 2 erkeğin yatmasına da yer verildi.

İĞRENÇ HAREKETLER

Beşikçioğlu ve oyuncu arkadaşları, cinsellik içeren mide bulandıran hareketler sergiledi.

+16 UYARISI

Söz konusu tiyatro oyununun online bilet satış sitelerindeki tanıtımında +16 yaş uyarısı yapılması dikkat çekti. Oyunun tanıtımında ironik bir şekilde “Kültürel yoksunlukta çürüyen bir toplum” ifadesi kullanıldı.

KAMU GÖREVLİLERİ ETİK DAVRANIŞ İLKELERİ YÖNETMENLİĞİNE AYKIRI

Belediye başkanına yakışmayacak hal ve tavırlar sergileyen Erdal Beşikçi, Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi ve Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri İle Başvuru Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmeliğe de aykırı davrandığı belirtiliyor.

Yönetmelikte şu ifadeler yer alıyor:

Amaç ve misyona bağlılık

 Madde 8 — Kamu görevlileri, çalıştıkları kurum veya kuruluşun amaçlarına ve misyonuna uygun davranırlar. Ülkenin çıkarları, toplumun refahı ve kurumlarının hizmet idealleri doğrultusunda hareket ederler.

Saygınlık ve güven

Madde 10 — Kamu görevlileri, kamu yönetimine güveni sağlayacak şekilde davranırlar ve görevin gerektirdiği itibar ve güvene layık olduklarını davranışlarıyla gösterirler. Halkın kamu hizmetine güven duygusunu zedeleyen, şüphe yaratan ve adalet ilkesine zarar veren davranışlarda bulunmaktan kaçınırlar. Kamu görevlileri, halka hizmetin kişisel veya özel her türlü menfaatin üzerinde bir görev olduğu bilinciyle hizmet gereklerine uygun hareket eder, hizmetten yararlananlara kötü davranamaz, işi savsaklayamaz, çifte standart uygulayamaz ve taraf tutamazlar. Yönetici veya denetleyici konumunda bulunan kamu görevlileri, keyfi davranışlarda, baskı, hakaret ve tehdit edici uygulamalarda bulunamaz, açık ve kesin kanıtlara dayanmayan rapor düzenleyemez, mevzuata aykırı olarak kendileri için hizmet, imkan veya benzeri çıkarlar talep edemez ve talep olmasa dahi sunulanı kabul edemezler.

Etik davranış ilkelerine uyma

Madde 23 — Kamu görevlileri, görevlerini yürütürken bu Yönetmelikte belirtilen etik davranış ilkelerine uymakla yükümlüdürler. 

 

VİDEO –   http://editor.haber7.com/videos/273461/edit

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir